3-9 EYLÜL HALK SAĞLIĞI HAFTASI
17 Haziran 2020

Ülkemizde her yıl 3-9 Eylül tarihleri “Halk Sağlığı Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu haftanın amacı; halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmaktır.

İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Merkez TOKİ konutlarında stand açılmıştır. Açılan stantta hafta boyunca vatandaşlarımıza koruyucu sağlık hizmetleri ile ilgili olarak bilgilendirme yapılmaya başlanmıştır. Bu çalışmaların başında bulaşıcı hastalıklara karşı yapılan aşılama çalışmaları, anne ve bebek sağlığını korumaya yönelik; çocuk, ergen, kadın üreme sağlığı hizmetleri, ketem hizmetleri, koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetleri, koruyucu ruh sağlığı hizmetleri ve tütün başta olmak üzere diğer bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele çalışmaları kapsamında bilgiler verilmekte, sağlıklı yaşam aracı ile hafta boyunca ilimizin farklı noktalarında vatandaşlarımıza bilgilendirme çalışmaları, kilo, boy, tansiyon ve şeker ölçümleri yapılmaktadır.

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası boyunca ilimizde gerçekleştirilecek olan hizmet ve etkinliklerimize tüm halkımız davetlidir.

  • M1.jpg
  • M2.jpg
  • MANŞET.jpg