26 HAZİRAN DÜNYA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ETKİNLİKLERİ
29 Haziran 2018

26 Haziran Dünya Uyuşturucu kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğümüz sekretaryasında Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Bingöl Belediyesi ve Yeşilay Cemiyeti Bingöl Şubesi katkılarıyla düzenlenen farkındalık etkinlikleri kapsamında, kentte uyuşturucu kullanımının yapıldığı çok sayıda metruk yapı yıkıldı.

Etkinlikler kapsamında Dörtyol Saat Kulesi Önünde yapılan basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında, hapishanelerdeki her 5 mahkûmdan birinin uyuşturucuya bağlı suçlardan dolayı hapiste oldukları belirtilerek, uyuşturucunun ülke açısından ciddi boyutlarda sosyal problemler, sağlık yükü ve güvenlik sorunları doğurduğu, bu açıdan uyuşturucuyla mücadelede sadece güvenlik güçlerine ve kamuya değil sivil toplum kuruluşlarına ve toplumun bütün kesimlerine büyük görevler düştüğü, uyuşturucu ile mücadelenin sadece polisiye tedbirlerle engellenemeyeceği, bu anlamda sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarında dâhil olduğu topyekûn mücadele ile uyuşturucu ile mücadele edilebileceği belirtildi.

Basın açıklamasının ardından Dörtyol Saat Kulesi önünde stand açıldı. Standda uyuşturucunun zararları ile ilgili çeşitli broşür ve afişler dağıtılarak vatandaşlarımız bilgilendirildi.

Etkinlikler kapsamında Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde uyuşturucu konusunda sunum yapıldı, ardından Şehr-i Bingöl Tiyatro Ekibi tarafından gösteri düzenlendi.

Son olarak uyuşturucu ile mücadelede özverili olarak çalışan, gayret sarf eden kamu kurumlara ve personeline İl Valimiz tarafından plaket takdim edildi.  • PHOTO-2018-06-28-11-14-46.jpg
  • untitled1.png
  • PHOTO-2018-06-28-11-13.jpg
  • PHOTO-2018-06-28-11-13-23.jpg