2021 Bingöl Kardeşlik Yılı
04 Şubat 2021

2021 BİNGÖL KARDEŞLİK YILI

Bingöl Valiliğimiz tarafından 2021 yılı, “Bingöl Kardeşlik Yılı” ilan edildi.

Bingöl Valiliğimizce hazırlanan “Bingöl 2021 Kardeşlik Yılı” projesi için İl Özel İdaresi toplantı salonunda tanıtım programı yapıldı.

Tanıtım programına Vali Kadir Ekinci, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Program, Vali Yardımcısı Emre Çifci’nin “Bingöl 2021 Kardeşlik Yılı” projesinin slayt sunumu ile başladı. Çifci, “Her ay için bir kardeşlik konusu belirlediklerini, il genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile il ve ilçe belediyelerinin, kaymakamlıkların ve ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarının paydaş olduklarını’ söyledi.

Programda konuşan Vali Kadir Ekinci, programın hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Bingöl’ümüz için 2021 yılını özel bir gündemle işlemek istiyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarımızı, tüm kamu kurumlarımızı ve tüm Bingöllü kardeşlerimizi de içine alacak şekilde 2021 yılını “kardeşlik yılı” olarak ilan ediyoruz. Tüm çalışmalarımızı ve programlarımızı bu kardeşlik yılına uygun şekilde icra ederek aramızda ki kardeşlik hukukunu, sevgiyi, saygıyı tekrar bütünleştirerek, Bingöl’ü huzur,  barış ve güven içerisinde yaşanılan bir il haline getirmek istiyoruz. Bu konuda sadece valilik ve belediyenin değil herkesin desteğini bekliyoruz” dedi.

2021 Bingöl Kardeşlik Yılı çerçevesinde Bingöl İl Sağlık Müdürlüğümüzce de çeşitli programlar tertip edilecektir. Tertip edilecek olan faaliyetler arasında;

  • Sağlık Okuryazarlığı Çalışmaları
  • Bağımlılıkla Mücadele Farkındalık Çalışmaları
  • Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Çalışmaları
  • Göçmen Sağlık Taramaları
  • Fidan Dikimi
  • Evde Sağlık Hizmetleri

gibi çalışmalar yapılarak farkındalık çalışmaları yapılacak ve 2021 Bingöl Kardeşlik Yılı anlamına uygun olarak diğer kuruluşlarımızla birlikte icra edilmeye çalışılacaktır.
IMG-20210115-WA0011.jpg