Vatandaşlarımıza Önemli Duyuru!
28 Ekim 2020

DEĞERLİ VATANDAŞLARIMIZ,

            Filyasyon ekiplerimizce evlerinde izole edilen ve Covid-19 tanısı alan hastalarımıza verilen ilaçlar, birçok ulusal ve uluslararası testten başarı ile geçmiş, Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bakanlığı ve diğer tüm otoritelerce etkinliği kanıtlanmış ilaçlardır.

Bu ilaçlar, filyasyon ekiplerimiz tarafından ve doktor gözetiminde her bir hastamızın tedavisine uygun olarak verilmekte ve günlük olarak takibi yapılmaktadır.

            Hastalarımızın ilaçlarını düzenli bir şekilde kullanmaları ve hiçbir bilgisi ve yetkisi olmayan kişilerin sözlerine itibar etmemeleri kendi sağlıkları ve toplum sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir.

            Son günlerde ilacını evlerine kadar götürüp verdiğimiz hastalarımız maalesef eş, dost, komşu vb. tavsiyesi ile ilaçlarını kullanmadıklarından hastalıkları ilerlemiş bir şekilde hastaneye başvurdukları görülmüştür.

Lütfen sağlığınızı korumak için verilen ilaçları düzenli bir şekilde kullanmaya özen gösteriniz. Sorun ve şikâyetleriniz için Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren Covid-19 Çağrı Merkezi 0426 213 15 53 nolu hattı arayabilirsiniz.

Unutmayalım ki Covid-19 alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü