Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun.
17 Haziran 2020

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

Büyük bir manevi huzurla idrak ettiğimiz rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif'i uğurlamanın hüznü ile birlikte bir Ramazan Bayramı'na daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Ramazan Bayramına, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele ederek giriyoruz. Ramazan ayının zenginliği ve özelliği olan iftar ve sahur sofraları ile teravih namazı ve diğer ibadetlerimizde bir arada olamadığımız için Ramazan ayını buruk yaşadık.

Bu bayramda, Covid-19 salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında sağlığımız için uygulamaya konulan tedbirler ve yeni kontrollü sosyal hayatımızdan dolayı her ne kadar sarılıp kucaklaşamasak da millet olarak, gönül birlikteliğimizle bayramın maneviyatını en iyi şekilde yaşayacağımıza, tüm tedbir kararlarına uyulacağına ve bu pandemi salgını ile mücadele ettiğimiz günleri yine milletçe birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımız içinde hep birlikte aşacağımıza yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; birlik ve beraberlik içerisinde nice mutlu bayramlara ulaşmak ümidiyle başta Koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında özverili bir şekilde görevlerini sürdürmeye gayret eden sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu kutlu bayramın aziz milletimize, tüm insanlığa sağlık, barış, kardeşlik, hoşgörü ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

 

                                                                                                                                                                          Uzm. Dr. Mehmet Emin GÜNDOĞDU

                                                                                                                                                                                    Bingöl İl Sağlık Müdürü