DUYURU!..
17 Haziran 2020

-DUYURU-

28.03.2020 Cumartesi günü bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan ‘Bingöl’de Doktoru Otele Almadılar’ haberi üzerine İl Müdürlüğümüzce konuyla ilgili açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Bilindiği üzere, tüm dünyada salgına sebep olan ve ülkemizde de etkisini gösteren Coronavirüse karşı tüm sağlık çalışanlarımız fedakârca görev yapmakta ve gece gündüz demeden vazifelerini yerine getirmektedirler.

Öncelikle, bu zorlu süreçte büyük bir özveri ile görevlerini yürüten sağlık çalışanlarımıza yürekten teşekkür ederiz.

Öte yandan bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan ‘Bingöl’de Doktoru Otele Almadılar’ şeklindeki haberlerin de gerçeği yansıtmadığını belirtmek isteriz. Olayla ilgili adı geçen doktorumuz ile görüşülmüş; doktorumuz, misafirhanede kalma ile ilgili herhangi bir sorunu bulunmadığını ifade etmiştir.

Sağlık personelimiz 27 Mart Cuma günü itibari ile kendi ihtiyaçlarına göre düzenli bir şekilde otel ve misafirhanelere yerleştirilmeye başlanmıştır. İlimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız sağlık çalışanları için gerekli tüm desteği vermişler ve vermektedirler.

Sağlık çalışanlarımıza desteklerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ederiz.

Cumhurbaşkanlığımız ve Bakanlıklarımızca yayımlanan ve önerilen talimatlar Valiliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüzce titiz bir şekilde takip edilmekte ve uygulanmaktadır.

Vatandaşlarımızın huzur içinde ve sağlıklı bir şekilde yaşam sürmeleri için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız gereken iş ve işlemleri tam bir koordinasyon içerisinde yürütmektedirler.

Bu konuda hiçbir aksaklığa meydan verilmemekte ve vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile yaşam sürdürmeleri için gerekli tüm çalışmalar yapılmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü