İl Sağlık Müdürümüz Önlük Giyme Törenine Katıldı.
17 Haziran 2020

İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ ÖNLÜK GİYME TÖRENİNE KATILDI.

İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri için düzenlenen önlük giyme törenine katıldı.

Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda düzenlenen önlük giyme törenine Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Genel Sekreter Prof. Dr. İ. Yasin Erdoğan, kurum amirleri, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Diş Hekimliği Fakültemiz, Üniversitemiz açısından da ilimiz açısından önemli bir fakülte. Kuruluşunun ikinci yılı olmasına rağmen çok hızlı bir gelişim sağladı. Bundan sonra da ilimize ve üniversitemize daha nitelikli bir şekilde katkı sağlayacaktır. İnşaallah yakın zamanda Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesini de üniversitemize ve şehrimize kazandırarak, hem kaliteli öğrencilerin yetişmesini sağlayacak hem de şehrimizin insanlarına hizmet etmiş olacağız. Diş hastanemizin taslak projesini yapıp sağlık bakanlığına gönderdik. Projemiz onaylandı. Yakın zamanda Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan Diş Hekimliği Fakültemizin alt katını tadilattan geçirip bahar aylarında hastanemizi faaliyete hazır hale getireceğiz. Diş Hekimliği Fakültemiz, hastanemizin kurulması ile daha işlevsel bir hale gelecek. Öğrencilerimiz için de hocalarımız için son derece faydalı olacaktır. Onlar için güzel bir uygulama alanı da olacak. Halka hizmet edecek ve tedavilerin yapılacağı bir hastane kurmuş olacağız. Mevcut Diş Hekimliği Fakültemizin bulunduğu MYO binamızın bir katını tamamen Diş hekimliği fakültesi ve hastanesinin hizmetine vereceğiz. Çok geniş ve rahat hizmet verebilecek bir alana sahip. Hastalara güzel hizmet verebilecek bir alanı bu binamızda oluşturacağız. Faaliyete girmesiyle beraber bir yandan halka hizmet etmiş olacağız, bir yandan da öğrencilerimiz için uygulama alanı oluşturmuş olacağız. Bugün önlüklerini giyerek mesleğe adım atan bütün öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca başarı diliyorum. Hepsinin vatana ve millete faydalı, örnek diş hekimleri olmasını temenni ediyorum” dedi.

İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu da Bingöl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin ve akabinde hastanesinin Bingöl’e kazandırılmasının çok önemli olduğunu ifade ederek, “Rektör Hocamızla Üniversitedeki gelişmeler çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Üniversitemiz, Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi ile sağlık alanında da Bingöl’e güzel hizmetler edecek durumda. Rektör Hocamıza üniversiteye ve Bingöl’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün önlüklerini giyen öğrencilerimize de hayat boyu başarı diliyorum” diye konuştu. Program, öğrencilere önlüklerinin giydirilmesi ve akabinde düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

  • IMG_3566.jpg
  • IMG_3576.jpg
  • IMG_3578.jpg
  • IMG_3595(2).jpg
  • IMG_3636.jpg