Hastanede Her Pazartesi Kitap Okunuyor.
17 Haziran 2020

HASTANEDE HER PAZARTESİ KİTAP OKUNUYOR.

İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Halk Kütüphanesi arasında imzalanan protokol gereği Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Kütüphane personeli tarafından her pazartesi günü kitap okunuyor.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü ile Bingöl İl Halk Kütüphanesi arasında imzalanan protokol gereği her pazartesi günü İl Halk Kütüphanesi tarafından görevlendirilen iki personel tarafından ilimiz Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde kitap okuma programları düzenleniyor.

İlimizde yaşayan dezavantajlı gruplara yol gösterme, kitap okutma, kitap okumayı ve kütüphaneyi sevdirme, okumayı benimseme, sevdirme, kitap okuma alışkanlığı kazandırma amacıyla Bingöl İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu ve Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muhammed İnan İşlek tarafından imzalanan “Kitap Okuma, Masal Okuma, Kütüphaneyi Tanıtma” protokolü gereği Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarına her pazartesi günü saat 09.30 – 11.00 saatleri arasında görevli personel tarafından kitap okunuyor.

Hastanelerin beden ve ruh sağlını iyileştirirken maneviyata, kültüre, eğitime de katkı sağlayabildikleri bir ortama dönüşmesi ile önemli bir açığın giderilmesini sağlayan, hasta ve hasta yakınlarına kısa bir zaman dahi olsa hastalıklarını unutturmak, kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak, iyileşmek için moral ve motivasyon sağlamak için imzalanan bu protokolde emeği geçenlere teşekkür ediyor, hasta ve hasta yakınlarımızı her pazartesi günü saat 09.30 – 11.00 saatleri arasında kitapla buluşmaya davet ediyoruz.

  • IMG-20191107-WA0012.jpg
  • IMG-20191107-WA0013.jpg