İlimize 400 Yataklı Dev Sağlık Yatırımı
17 Haziran 2020

İLİMİZE 400 YATAKLI DEV SAĞLIK YATIRIMI

İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu tarafından yapılan açıklamada, Bingöl Devlet Hastanesi yanına inşa edilecek olan 400 yataklı Bingöl Devlet Hastanesi hizmet binası proje ihalesi yapıldığını duyurdu.

İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, Bingöl Devlet Hastanesi yanına inşa edilecek olan 400 yataklı Bingöl Devlet Hastanesi hizmet binası ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Bingöl Devlet Hastanesi mevcut hizmet binası yanına yapılacak olan ve ilimizin sağlık ihtiyacını büyük ölçüde giderecek olan 400 yataklı Bingöl Devlet Hastanesi hizmet binası proje ihalesi 25/06/2019 tarihinde yapıldı. İhale sonuçlanmış olup, itiraz süresinin dolmasıyla yüklenici firma ile sözleşme imzalanacak.

Sözleşme imzalandıktan sonra Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve yüklenici firma ilimize gelerek yerinde değerlendirme yapılacaktır. İhale süresi 6 ay olup, bu süre içerisinde projesi tamamlanacak olan Hastanemizin akabinde yapım ihalesi yapılacaktır.

Mevcut hastane ile birlikte toplam yatak kapasitesi 650’nin üzerine çıkacak olan hastanenin tamamlanması ile birlikte ilimizin önümüzdeki 30-40 yıllık sağlık tesisi ihtiyacı giderilmiş olacak.

Temmuz ayı başında da Müdürlüğümüzce Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile hastane ihtiyaçları konusunda toplantı gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte de yüklenici firma ile de görüşmelerimiz devam edecek. Hastanenin eksiksiz ve modern olarak hizmet görmesi konusunda gerekli gayret ve özen gösterilecektir.

400 Yataklı yeni Devlet Hastanesinin ilimize yapılmasını uygun gören Sağlık Bakanlığımıza ve desteklerinden dolayı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Cevdet YILMAZ’a, Mv. Feyzi BERDİBEK’e, İl Valimiz Kadir EKİNCİ’ye ayrıca emeği geçen tüm bürokratlara teşekkür ederim.

İlimize hayırlı uğurlu olmasını diler, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutlar, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim.”