BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI.
17 Haziran 2020

İl Valimiz Kadir Ekinci Başkanlığında ‘Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu’ toplantısı yapıldı.

Bingöl Valiliği toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Ekinci’nin yanı sıra Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, Vali Yardımcıları Taner Bolat ve Yusuf Gemici, İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, kurum müdürleri, oda ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, bağımlılıkla ilgili sunum yaparak yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

İl Valimiz Kadir Ekinci de;

“Toplumun bütün kesimlerini ilgilendiren son derece önemli bir konu için toplanmış bulunuyoruz. Bizim için terör ve terörle mücadele ne kadar önemli ise uyuşturucu ve uyuşturucu ile mücadele de o kadar önemli bir konudur. Gençlerimizin ve çocuklarımızın uyuşturucu terörüne maruz kalmaları, zehirlenmeleri ve bunun sonunda yaşanan trajik hikâyeler hepimizin içini acıtıyor. Uyuşturucunun geçiş güzergâhlarından biri olsak da süreçlerin önemli oranda kontrolümüzde olduğunu belirmek isterim. Bundan önce olduğu gibi inşallah bundan sonra da bu konuda kararlı bir mücadele ile yolumuza devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bu illetten koruma adına gayretimiz kesintisiz devam edecektir” dedi.